دسته بندی: مجازی سازی

آموزش نصب VCSA 7 از طریق محیط CMD

سهیل قاسمی | ۹۹/۰۶/۱۷ | ۱۷:۳۰ | ٧۴ بازدید

شاید تا کنون نصب VCSA شرکت VMWARE را از طریق محیط وب انجام داده باشیم. 

بنده سهیل قاسمی در این آموزش از طریق محیط CLI نصب VCSA ورژن 7 را پیش خواهیم برد. 

1.      ابتدا باید فایل ISO که محتوای آن آخرین ورژن VCSA است را بروی سیستم خود کپی کنید. سپس وارد فولدر vsa-cli-installer می شویم.

2.      در این مرحله می بایست قالب[1] نصب را آماده کنیم. بنابراین در فولدر templates فولدر install را انتخاب و از محتوای داخل آن فایل embedded_vCSA_on_ESXi.json را مطابق تصویر زیر ویرایش می کنیم.

§        در باکس اول که با عدد 1 مشخص شده است تنظیمات مربوطه به سروری که VCSA بروی آن نصب می شود می بایست وارد کنیم.

§        در باکس دوم که با عدد 2 مشخص شده است تنظیمات مربوط به نصب VCSA می باشد از قبل اینکه آیا دیسک به صورت thin فرمت شود و یا اسکیل نصب به صورت small باشد و نام ماشین می بایست تنظیم شود.

§        در باکس سوم که با عدد 3 مشخص شده است نامی FQDN سرور VCSA، شماره آیپی و دیگر مشخصات که در تصویر به خوبی مشخص شده است.

§        در باکس آخر نیز پسورد OS و پسورد محیط وب VCSA را تنظیم می کنیم.

3.      در این مرحله نوبت به آن رسیده است که مراحل نصب را آغاز کنیم. در صورتی که قصد نصب VCSA از طریق محیط ویندوز دارید می بایست وارد پوشه  win32 شوید. CMD را با دسترسی ادمین اجرا  کرده و سپس دستورات زیر را مطابق با تصویر وارد میکنیم.

 

4.      اگر تمامی مراحل بالا را به درستی تنظیم کرده باشید مراحل نصب آغاز خواهد شد.

 

 5. پس از اتمام نصب می توانید از طریق نام FQDN و یا آیپی تنظیم شده از طریق پورت 5480 به محیط Application management دسترسی داشته باشیم و با وارد کردن یوزر و پسوردی که در Template وارد کرده ایم به این محیط لاگین کنیم .

دسته بندی: مجازی سازی
صفحه نخست سیسکومجازی سازیذخیره سازیMSAData DomainUnityسایر ویدئوهادانلودها درباره من تماس با من